Jak urządzić wąską łazienkę z oknem?

Długa i wąska łazienka z oknem jest trudna w aranżacji. Sensowne urządzenie pomieszczenia może okazać się nie lada wyzwaniem. Na początku należy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Na pierwszym miejscu należy postawić wygodę oraz bezpieczeństwo codziennego życia. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych wskazówek, to koniecznie zapoznaj się z tym wpisem!

Wanna czy prysznic?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Należy również uwzględnić umiejscowienie okna oraz drzwi. Może okazać się, że w grę wchodzi wyłącznie prostokątna wanna. Jeśli pomieszczenie jest dość długie, to dobrze jest uwzględnić montaż klasycznej kabiny prysznicowej, która jest nie tylko wygodna, ale również ekonomiczna w eksploatacji.

Jasne kolory

Mała łazienka może sprawiać wrażenie ciemnej i ponurej. Właśnie dlatego podczas doboru kolorystyki należy wykazać się rozwagą. Rozsądnie postawić na biele, beże i szarości. Zróżnicowane faktury i wzory mogą skutecznie wyeliminować monotonię, jednak nie można przesadzać w drugą stronę. Świetnie sprawdza się tutaj zasada “mniej znaczy więcej”.

Oświetlenie

Długa łazienka z oknem jest w ciągu dnia dostatecznie doświetlona, jednak wiele osób decyduje się używać rolet zaciemniających przez całą dobę. Właśnie dlatego konieczny jest świadomy dobór oświetlenia. Powinno ono zostać rozmieszczone w różnych częściach pomieszczenia, tak aby wnętrze optycznie wyglądało na większe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na jednej ze ścian umieścić duże lustro, które będzie odbijać światło.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *