Klimatyzacja samochodowa – zadbaj o jej sprawność

Zadbane auto jest dumą kierowcy, ale nie tylko ze względu na to warto troszczyć się o swoje cztery kółka. Auto, które regularnie odwiedza serwis, aby można było kontrolować jego stan i na bieżąco pozbywać się wszelkich usterek, daje nam znacznie większe bezpieczeństwo na drodze. Chociaż wydawać by się mogło, że niesprawna klimatyzacja samochodowa nie doprowadzi do wypadku, to jednak często okazuje się, że niesie za sobą większe zagrożenie niż tylko obniżenie komfortu jazdy. Kierowanie pojazdem w czasie upałów może prowadzić do przegrzania lub spadku koncentracji, a wówczas o tragedię nie trudno. O jakich zabiegach zatem warto pamiętać, jeśli chcemy zatroszczyć się o nasz układ klimatyzacji?

Klimatyzacja samochodowa – napełnianie

Za poprawne funkcjonowanie klimatyzacji samochodowej odpowiadać będzie czynnik chłodniczy, czyli substancja, która uczestniczy w wymianie ciepła w całym układzie. Z czasem jednak się ona wyczerpuje i wówczas musimy zdecydować się na usługę nabijania klimatyzacji, dzięki której przywrócimy urządzeniu sprawność. Raz do roku lub przynajmniej raz na dwa lata powinniśmy w tym celu udać się do serwisu. Warto jednak uważać, gdyż czasem mechanik może zaproponować nam napełnianie, nawet jeśli przyczyna dysfunkcji klimatyzacji samochodowej jest inna. Dzieje się tak w momencie, kiedy dany warsztat nie przywiązuje dostatecznie dużej wagi do prawidłowej diagnostyki pojazdu.

Klimatyzacja samochodowa – ozonowanie

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej to zabieg, który jest ważniejszy niż nam się często wydaje. Na naszym urządzeniu chłodniczym zbierają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które powodować mogą trudności w oddychaniu, zwłaszcza dla alergików i astmatyków. Zabieg ozonowania może sprawić, że zniknie przykry zapach unoszący się w aucie i nie będziemy zmuszeni do wdychania bakterii oraz roztoczy. W okolicach Torunia klimatyzacją samochodową zajmuje się ta firma https://www.hgl-lasota.pl/. Oferta usługowa obejmuje zarówno nabijanie, jak i ozonowanie czy odgrzybianie.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *