Jakie kosmetyki do kąpieli warto posiadać?

Długa kąpiel to świetna okazja do tego, aby zrelaksować się po ciężkim dniu. Mogłoby się wydawać, że wybór idealnych kosmetyków jest banalnie prosty. Nie zawsze tak jest! Należy zweryfikować skład, tak aby wykluczyć zawartość substancji drażniących skórę. W trendach znajdują się produkty naturalne, jednak wybór jest o wiele szerszy. Poniżej zamieszczono kilka podpowiedzi.

Klasyczne mydło w kostce

Niektórzy uważają, że tradycyjne mydło w kostce nadmiernie przesusza skórę. Właśnie dlatego dobrze jest wybrać produkt o naturalnej formule, który zawiera związki odżywcze i nawilżające (m.in. olejki roślinne). Optymalny poziom pH sprawia, że takie mydła mogą być stosowane każdego dnia.

Płyn do kąpieli

Płyn do kąpieli o pięknym zapachu może znacząco uprzyjemnić czas spędzony w wannie. Kosmetyk nie jest nakładany bezpośrednio na skórę, jednak zwykle posiada on zwiększoną ilość substancji oczyszczających. Dobrze, jeśli jego konsystencja jest gęsta i kremowa. Produkt powinien mieć prosty skład, w którym nie dominują związki chemiczne.

Żel pod prysznic

Żel pod prysznic jest przystosowany do bezpośredniego kontaktu ze skórą. To ulubiony kosmetyk wielu osób – można go stosować zarówno podczas długich, jak i szybkich kąpieli. Dostępne są produkty nawilżające, peelingujące, chłodzące, a także wiele innych.

Olejki do kąpieli

Olejki do kąpieli nie tylko pielęgnują skórę, ale również wykazują działanie prozdrowotne. Mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości np. nadmiernego łuszczenia naskórka. Pozytywnie oddziałują na zmysły, co przekłada się na lepsze samopoczucie.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *