Przekładnia planetarna – poznaj jej budowę, zalety i zastosowanie

Przekładnie planetarne można śmiało powiedzieć, że zrewolucjonizowały rynek. Wszystko za sprawa ich nietypowej budowy i wynikających z niej zastosowań. Wiele zalet posiada to rozwiązanie i dlatego też postanowiliśmy je tutaj przybliżyć.

Przekładnia planetarna – w skrócie o budowie

Przekładnia planetarna jak można się bardzo szybko domyślić swoją nazwą nawiązuje do układu słonecznego. Nie jest to zbieżność przypadkowa, ponieważ wynika z budowy tego elementu. To tutaj możemy spotkać się z kołami centralnymi i satelitami. Dokładniej mówić w przekładni planetarnej mamy do czynienia z współśrodkowymi kołami zębatymi, z których jedno nazwane jest słonecznym, a drugie koronowym. Pierwsze posiada uzębienie zewnętrzne, a drugie wewnętrzne. W okół własnej osi, a następnie razem wokół całego mechanizmu krążą z kolei mniejsze koła zębate nazywane satelitami.

Przekładnia planetarna – najważniejsze zalety

Przekładnia planetarna wyróżnia się możliwością przenoszenia mocy na podstawie trzech wartości przełożenia. Warto wiedzieć, że w tym typie przekładni możliwe jest przenoszenie obciążeń na koła, które są osadzone bezpośrednio na jarzmie i które mają niewielki poślizg. Konstrukcja przekładni sprawia, że może być ona wykorzystywana w aplikacjach wymagających jednocześnie dużego momentu obrotowego, jak i małych gabarytów napędu. Sama przekładnia uchodzi za praktycznie bezawaryjną i doceniana jest za cichą pracę. Jej stosunkowo male gabaryty i świetna wydajność to kolejne jej atuty.

Przekładnia planetarna – gdzie zamówić?

Powyżej wymienione zalety przekładni planetarnej to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej. Jest ona naprawdę wyjątkowym elementem sprawdzającym się we wszystkich gałęziach przemysłu. Warto więc zamówić ją np. w sklepie https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg i po otrzymaniu od razu montować w swojej aplikacji. W takim punkcie można dopytać przed złożeniem zamówienia o poradę. Specjaliści pomogą dokonać wszystkich niezbędnych obliczeń, by zakupiona przekładnia na pewno odpowiadała oczekiwaniom.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *