Wentylacja kuchenna – o czym pamiętać?

Kuchnia jest sercem każdego domu. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest, aby została ona starannie urządzona. Jednym z najważniejszych elementów jest system wentylacji, który odpowiada za odprowadzanie zanieczyszczeń oraz uciążliwych zapachów. Dzięki niemu w pomieszczeniu panuje sprzyjająca atmosfera, a codzienne gotowanie nie jest męczące dla otoczenia.

Zgodność z normami

System wentylacji musi być zgodny z aktualnie obowiązującymi normami oraz przepisami. Z tego względu musi on zostać zaprojektowany przez doświadczonych fachowców, którzy posiadają niezbędne uprawnienia. Niedopuszczalne jest wykonanie wentylacji “na własną rękę”. Nie można również zapomnieć o systematycznych przeglądach.

Wentylacja grawitacyjna vs mechaniczna

Wentylacja grawitacyjna działa w sposób naturalny. Jej funkcjonowanie jest uzależnione od warunków atmosferycznych. Najwyższą efektywność przepływu powietrza odnotowuje się w m.in. wietrzne dni. Wentylacja mechaniczna zapewnia wymianę powietrza bez względu na czynniki otoczenia. Przez cały okres eksploatacji utrzymuje ona pożądany stopień sprawności. Przykładowym urządzeniem jest okap montowany nad kuchenką. Można uruchomić/wyłączyć go w dowolnym momencie.

Kratka wentylacyjna

Wybierając kratkę wentylacyjną do kuchni należy zwrócić uwagę na jej design. Wiadomym jest, że musi być ona nie tylko funkcjonalna, ale również estetycznie wykonana. Opisywany element występuje w wielu rozmiarach, kształtach oraz kolorach. Produkowany jest z różnorodnych materiałów. Warto również zwrócić uwagę na możliwość regulowania położenia żaluzji (otwieranie/zamykanie przepływu powietrza).

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *